Szkolenia 2024 realizowane przez Niepubliczną Placówkę Kształcenia Ustawicznego "GADUŁA"
Dziękuję wszystkim za miłe słowa doceniające nasz kilkunastoletni dorobek.
Tematy i terminy szkoleń będą ogłaszane na stronie. Zgłaszające się grupy (od 10 osób) proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy: [email protected]
NOWOŚĆ - WARSZTATY PRACY Z GŁOSEM DLA LOGOPEDÓW - szkolenie prowadzone przez RITĘ BELDIS
TERMIN LISTOPAD 2024 -16.11-17.11.2024 - 9.00-14.00
GRUPA - DO 10 OSÓB
CENA 750 ZŁ /PROMOCYJNA/
CZEGO OCZEKIWAĆ, CO MOŻNA UZYSKAĆ, JAK UDOSKONALIMY WŁASNY WARSZTAT?
OD PROWADZĄCEJ WARSZTATY:
Warsztaty emisji głosu dla logopedów i terapeutów mowy.
Trudno jest mówić o emisji głosu, bo nasza głowa nie lubi takich historii. Są zbyt skomplikowane. Dlatego najlepiej ją poczuć. Dopiero wtedy głowa przestaje się buntować, a my zmieniamy diametralnie nasze podejście do głosu i wszystkiego, co się z nim wiąże.
Świadomość odczuć w ciele, jakie towarzyszą prawidłowej emisji, to nie tylko przyjemne doznanie i higiena aparatu głosowego. To o wiele więcej. Świadomość może stać się cennym narzędziem, jeżeli potrafimy ją wykorzystać.
Umiejętność odczytania i wykorzystania informacji płynących z ciała otwiera nowe możliwości pracy z zaburzeniami mowy oraz wadami wymowy. W wielu przypadkach okazuje się najszybszą metodą dotarcia do osób borykających się z zaburzeniami płynności mowy. Zwiększa skuteczność terapii, a w niektórych przypadkach może okazać się jedyną drogą dotarcia do osób zwracających się do nas o pomoc.
Jaką rolę w terapii mowy odgrywa poprawna emisja głosu?
Ćwiczenia wykonywane podczas warsztatów odpowiedzą na to pytanie. Będziemy doświadczać i uczyć się, w jaki sposób odczytać sygnały płynące z ciała, by wykorzystać je w codziennej pracy.
Proponowane ćwiczenia będą istotnym wsparciem warsztatu logopedy i terapeuty mowy.
Zapraszam do ciekawego i wzbogacającego doświadczenia.
Rita Beldis – trener głosu
Warsztaty trwają dwa dni – w sumie 10 godzin.
Mała grupa uczestników- 10 osób.
Konkretna wiedza. Teorii nie będzie.
Bo to ma sens- czyli kilka słów na temat.
Na drodze „poszukiwań głosowych” pozwalających w możliwie najprostszy sposób zrozumieć istotę emisji głosu, poznałam wiele podejść do tego wyzwania. Tych tradycyjnych, jak i mniej lub bardziej niekonwencjonalnych. Celowo używam określenia - wyzwanie, bo dla wielu osób zwracających się do nas o pomoc, to właśnie jest wyzwanie.
W poszukiwaniu jednak nie o ciekawość i różnorodność chodzi. Oczywiście- im większa perspektywa, tym większa szansa na skuteczną pomoc. Każdy z nas jest przecież inny. Coś, co dla jednej osoby jest przekonywujące, dla drugiej okazuje się zupełnie niezrozumiałe. I co wtedy? Poddać się?
Dla nas, spotkanie z niektórymi osobami także może okazać się wyzwaniem. Jakże często jedna, skuteczna podpowiedź, zakładając, że ją posiadamy w swojej bazie wiedzy, otwiera drzwi, które do tej pory stanowiły barierę nie do pokonania.
Spośród wszystkich sposobów, metod, podejść, idei- określenie odgrywa tu chyba najmniej istotną rolę- które dane mi było doświadczyć i nauczyć się, wybieram to, co w najprostszy sposób pozwala poczuć i zrozumieć swój głos, by móc nad nim zapanować. Najprostszy, czyli najbardziej naturalny i skuteczny. Zapanować- w pozytywnym tego słowa znaczeniu, czyli uwolnić go. To pierwszy krok, by móc z nim coś zrobić i ogromna szansa na wykorzystanie możliwości, jakie posiada nasz głos i mowa.
Zapraszam do wspólnego poszerzenia spojrzenia na emisję głosu i doładowanie swojego warsztatu.
Rita Beldis
Prowadząca- Rita Beldis
Trener głosu. Od dziesięciu lat współpracuje z nami w Gadule, pomagając ludziom odnaleźć swój naturalny głos i poprawić dykcję. Skutecznie wspiera naszą pracę w terapii płynności mowy. Odpowiednie wykształcenie oraz ciekawe doświadczenie zawodowe pozwala na kompleksowe podejście do tematu. Wykształcenie pedagogiczne i praca na scenie ugruntowały warsztat potrzebny do ciekawego i skutecznego przekazywania wiedzy, a także dobry kontakt z uczestnikami.